Witamy na stronie Stowarzyszenia Droga, realizatora projektu "Olsztynek - gmina bez przemocy"

Projekt „Olsztynek - gmina bez przemocy” został współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

 

Kontakt

 

Stowarzyszenie Wspierania Działań na Rzecz Osób Potrzebujących Pomocy DROGA w Olsztynku

ul. Świerczewskiego 19

11-015 Olsztynek

tel./fax  89 519-44-16

stowarzyszenie.droga@wp.pl

 

 
Dyżury w Punktach Konsultacyjnych:
Tel. 89 519 44 16

1. Punkt Konsultacyjny dla osób doświadczających przemocy:
wtorki, godz. 15.00 – 19.00, sala 29 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynku na ulicy Świerczewskiego 19. Osoba prowadząca Punkt: mgr Joanna Zaręba - Kwiatkowska

 

2. Prawniczy Punkt Konsultacyjny: poniedziałki, godz. 8.00 – 12.00, sala 30 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynku na ulicy Świerczewskiego 19. Osoba prowadząca Punkt: dr Monika Kotowska

3. Punkt Konsultacyjny dla osób stosujących przemoc:
środy, godz. 15.00 – 19.00, sala 32 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynku na ulicy Świerczewskiego 19. Osoba prowadząca Punkt: mgr Krzysztof Rubas​

 
Linki
 

http://www.olsztynek.naszops.pl/

 
Aktualności
Grupa socjoterapeutyczna

Od września 2016 roku w ramach projektu pt."Olsztynek - gmina bez przemocy" w pomieszczeniach MOPS – KIS rozpoczęła funkcjonowanie grupa socjoterapeutyczna dla młodzieży z rodzin z problemem przemocy. Na zajęciach budowane będą osobiste strategie radzenia sobie z bieżącymi problemami. Zajęcia prowadzi Pani Krystyna Kuźniewska – pedagog, socjoterapeutka. Zajęcia odbywają się w środy i czwartki w godz. 16.00 – 17.30.

Więcej informacji 

Procedura Niebieskiej Karty

Procedura obejmuje ogół czynności podejmowanych i realizowanych przez przedstawicieli jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, Policji, oświaty i ochrony zdrowia, w związku z uzasadnionym podejrzeniem zaistnienia przemocy w rodzinie.

Pobierz dokument

Zaproszenie na szkolenie - sołtysi

25 kwietnia 2017 r. o godz. 9.30 odbędzie się szkolenie dla przedstawicieli sołectw mające na celu przybliżenie problematyki przemocy.

Więcej o szkoleniu

Realizacja programu DULUTH

W kwietniu 2017 roku MOPR i PCPR w Olsztynku zakończyły X edycję programu ,,DULUTH” dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Jest zatem okazja do podsumowania funkcjonowania programu.

 

Więcej o realizacji programu

Realizacja programu "Przemoc na randkach"

Program profilaktyczny „Przemoc na randkach” został zrealizowany w trzech grupach młodzieży w terminach: 17.03.2017r., 24.03.2017r. i 31.03.2017r.

 

Więcej o realizacji programu

Galeria

Zaproszenie na konferencję podsumowującą

Zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt "Olsztynek - gmina bez przemocy", która odbędzie się 17 listopada 2017 roku.

 

Zobacz zaproszenie na konferencję

Zaproszenie - "Przemoc na randkach"

Zapraszamy do udziału w programie profilaktycznym przeciwdziałania przemocy„Przemoc na randkach”- realizowanego w ramach projektu pt. „Olsztynek – gmina bez przemocy” dofinansowanego z funduszu inicjatyw obywatelskich.

Więcej o programie

Podsumowanie

Zapraszamy do zapoznania się podsumowaniem półrocznej działalności Punktów Konsultacyjnych utworzonych w ramach projektu finansowanego ze środków FIO pt.: "Olsztynek - gmina bez przemocy"

Zobacz artykuł

Zaproszenie na szkolenie

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu dla pracowników oświaty w ramach projektu pt.: "Olsztynek - gmina bez przemocy".

Więcej o szkoleniu

Artykuł - realizacja programów

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Realizacja programów korekcyjno – edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie” przygotowanym przez członka Stowarzyszenia Droga - Krzysztofa Rubasa.

Zobacz artykuł

Szkolenie dla wolontariuszy

W Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym Kormoran w Mierkach odbyło się szkolenie dla wolontariuszy z tematyki związanej z przemocą w rodzinie. Uczestnicy szkolenia zdobyli m.in. podstawową wiedzę związaną z procedurą niebieskiej karty, czym jest przemoc i jakie są rodzaje przemocy oraz charakterystyką osób doznających przemocy i stosujących przemoc i świadków przemocy. 

Więcej informacji 

Artykuł - przemoc wobec osób starszych

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat przemocy wobec osób starszych.

Zobacz artykuł

© 2016. Created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now