"Olsztynek - gmina bez przemocy"
Witamy na stronie Stowarzyszenia Droga, realizatora projektu "Olsztynek - gmina bez przemocy"
Projekt „Olsztynek - gmina bez przemocy” został współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Kontakt
Stowarzyszenie Wspierania Działań na Rzecz Osób Potrzebujących Pomocy DROGA w Olsztynku
ul. Świerczewskiego 19
11-015 Olsztynek
tel./fax 89 519-44-16
Dyżury w Punktach Konsultacyjnych:
Tel. 89 519 44 16
1. Punkt Konsultacyjny dla osób doświadczających przemocy:
wtorki, godz. 15.00 – 19.00, sala 29 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynku na ulicy Świerczewskiego 19. Osoba prowadząca Punkt: mgr Joanna Zaręba - Kwiatkowska
2. Prawniczy Punkt Konsultacyjny: poniedziałki, godz. 8.00 – 12.00, sala 30 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynku na ulicy Świerczewskiego 19. Osoba prowadząca Punkt: dr Monika Kotowska
3. Punkt Konsultacyjny dla osób stosujących przemoc:
środy, godz. 15.00 – 19.00, sala 32 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynku na ulicy Świerczewskiego 19. Osoba prowadząca Punkt: mgr Krzysztof Rubas
Linki
http://www.olsztynek.naszops.pl/
Aktualności
Grupa socjoterapeutyczna
Od września 2016 roku w ramach projektu pt."Olsztynek - gmina bez przemocy" w pomieszczeniach MOPS – KIS rozpoczęła funkcjonowanie grupa socjoterapeutyczna dla młodzieży z rodzin z problemem przemocy. Na zajęciach budowane będą osobiste strategie radzenia sobie z bieżącymi problemami. Zajęcia prowadzi Pani Krystyna Kuźniewska – pedagog, socjoterapeutka. Zajęcia odbywają się w środy i czwartki w godz. 16.00 – 17.30.
Procedura Niebieskiej Karty
Procedura obejmuje ogół czynności podejmowanych i realizowanych przez przedstawicieli jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, Policji, oświaty i ochrony zdrowia, w związku z uzasadnionym podejrzeniem zaistnienia przemocy w rodzinie.
Zaproszenie na szkolenie - sołtysi
25 kwietnia 2017 r. o godz. 9.30 odbędzie się szkolenie dla przedstawicieli sołectw mające na celu przybliżenie problematyki przemocy.
Realizacja programu DULUTH
W kwietniu 2017 roku MOPR i PCPR w Olsztynku zakończyły X edycję programu ,,DULUTH” dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Jest zatem okazja do podsumowania funkcjonowania programu.
Realizacja programu "Przemoc na randkach"
Program profilaktyczny „Przemoc na randkach” został zrealizowany w trzech grupach młodzieży w terminach: 17.03.2017r., 24.03.2017r. i 31.03.2017r.
Zaproszenie na konferencję podsumowującą
Zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt "Olsztynek - gmina bez przemocy", która odbędzie się 17 listopada 2017 roku.
Zaproszenie - "Przemoc na randkach"
Zapraszamy do udziału w programie profilaktycznym przeciwdziałania przemocy„Przemoc na randkach”- realizowanego w ramach projektu pt. „Olsztynek – gmina bez przemocy” dofinansowanego z funduszu inicjatyw obywatelskich.
Podsumowanie
Zapraszamy do zapoznania się podsumowaniem półrocznej działalności Punktów Konsultacyjnych utworzonych w ramach projektu finansowanego ze środków FIO pt.: "Olsztynek - gmina bez przemocy"
Zaproszenie na szkolenie
Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu dla pracowników oświaty w ramach projektu pt.: "Olsztynek - gmina bez przemocy".
Artykuł - realizacja programów
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Realizacja programów korekcyjno – edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie” przygotowanym przez członka Stowarzyszenia Droga - Krzysztofa Rubasa.
Szkolenie dla wolontariuszy
W Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym Kormoran w Mierkach odbyło się szkolenie dla wolontariuszy z tematyki związanej z przemocą w rodzinie. Uczestnicy szkolenia zdobyli m.in. podstawową wiedzę związaną z procedurą niebieskiej karty, czym jest przemoc i jakie są rodzaje przemocy oraz charakterystyką osób doznających przemocy i stosujących przemoc i świadków przemocy.
Artykuł - przemoc wobec osób starszych
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat przemocy wobec osób starszych.
© 2016. Created with Wix.com